Житомирський державний університет імені Івана Франка підпише меморандум про співпрацю з Університетом ім. Палацького в Чехії

Житомирський державний університет імені Івана Франка з робочим візитом відвідала делегація Університету ім. Палацького (м. Оломоуц, Чехія) (Univerzita Palackého v Olomouci, UP) — Уляна Холодова, доктор філологічних наук, зав.відділом україністики кафедри слов’янської філології Університету ім. Палацького (м. Оломоуц, Чехія) (dr. Uliana Cholod), 2 аспіранти кафедри слов’янської філології та 4 студенти філософського факультету Університету ім. Палацького.

Університет представляли ректор, професор Галина Киричук, проректор, професор Наталія Сейко, керівник науково-методичної лабораторії «Освітньо-виховна система Полісся» професор кафедри педагогіки Олена Березюк, доцент кафедри педагогіки Ольга Власенко.

Мета візиту — зустріч із керівництвом Житомирського державного університету імені Івана Франка для обговорення питань налагодження двостороннього співробітництва в напрямку обміну науково-педагогічними працівниками та студентами,  майбутньої співпраці з метою вивчення освітньо-розвивального середовища поселень волинських чехів у Поліському регіоні.

Ректор Житомирського державного університету імені Івана Франка, професор Галина Киричук, підкреслила, що здійснення двосторонніх робочих візитів створить можливість для розробки та реалізації низки  спільних проектів, оскільки на сьогодні університети повинні перебувати в контексті академічної спільноти та взаємодії.

У рамках візиту члени делегації зустрілися також із доктором філологічних наук, професором Віктором Мойсієнком, який презентував присутнім досягнення Житомирського осередку дослідників і зазначив, що наше місто є провідним центром розвитку вітчизняної науки, особливо в галузі української мови та літератури, історії української мови та діалектології, і має значний науково-педагогічний потенціал.

Завідувач кафедри педагогіки, доктор педагогічних наук, професор Олена Антонова, представила можливі напрями співробітництва чеських та українських колег у контексті педагогічних досліджень.

Керівник українсько-чеського центру богемістики Лариса Шевцова зазначила, що наш університет є осередком вивчення чеської мови, а науковці щороку беруть участь у різноманітних дослідженнях нашого регіону в контексті проблем національної спадщини, вивчення чеських поселень, освітніх осередків та життя відомих чехів.

Після завершення зустрічі представники університетської спільноти Університету ім. Палацького (м. Оломоуц, Чехія) оглянули експозицію Музею старожитностей та підтримали пропозицію про підписання меморандуму про співпрацю між університетами.

Advertisements

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s